Monitoring IP jest systemem kamer, które podłączone są za pomocą przewodu teleinformatycznego do switcha (ten z kolei podłączany jest do rejestratora IP). Czym cechuje się to pojęcie? Dlaczego warto skorzystać z takiego monitoringu w firmie? Jakie możliwości daje ten system? Gdzie możemy go wykorzystać?
Nowoczesna technologia
W monitoringu tego typu wykorzystywana jest nowoczesna technologia Internet Protocol, która wpływa na zapewnienie wysokiej rozdzielczości. Dochodzi ona nawet do 4K, co jest sporym plusem – uzyskujemy zatem doskonałą jakość obrazu. Okazuje się, że taki system sprawdzi się nie tylko w biurach i sklepach, lecz także w domach jednorodzinnych i halach produkcyjnych. Nie bez powodu zyskał spore uznanie na rynku – bardzo dobra jakość w połączenie z wymiernymi efektami zachęca do skorzystania z tego narzędzia.
Monitoring w firmie lub w pracy znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo i komfort. W przypadku kradzieży zyskujemy możliwość dokładnego skontrolowania zapisów z kamery i rozwiązania problemu. Pożądane efekty daje monitoring IP, który działa sprawnie i bazuje na innowacyjnych technologiach.
Zaawansowane możliwości
Warto zauważyć, że monitoring IP zapewnia szerokie możliwości, które dotyczyć mogą:
- Zapisywania na karcie pamięci SD,
- Analityki obrazu,
- Łatwej rozbudowy systemu.
Zazwyczaj w systemie tym mamy szansę na podpięcie specjalistycznych kamer do rejestratora, które korzystają z istniejącej sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Co ciekawe, bardzo często do podłączenia systemu monitoringu stosujemy switche PoE, co daje możliwość zasilenia kamer IP po kablu teleinformatycznym.
Podsumowując, monitoring tego rodzaju sprawdzi się w wielu miejscach – od firm małych i dużych, po gospodarstwa domowe. Umożliwia ograniczenia ilości przewodów, które mają za zadanie odpowiadać za dźwięk. Analogowe kamery wymagały dodatkowego mikrofonu i kabla, natomiast tutaj najczęściej mikrofon jest wbudowany w kamerę, co stanowi ogromne ułatwienie. Obraz i dźwięk przesyłane zostają za pomocą jednego przewodu.