Przeglądy okresowe SSWIN

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu są stosowane w firmach i w domach. Zabezpieczają przed wtargnięciem w dane miejsce osób niepożądanych, przy czym bardzo często pełnią funkcje sterownicze i zarządzające budynkiem. Czym cechują się takie systemy? Dlaczego warto pamiętać o okresowych przeglądach SSWIN? 

Nowoczesne systemy alarmowe 

SSWIN poza funkcjami standardowymi może pełnić szereg innych funkcji, które dostosowane zostają do potrzeb użytkownika. Jego działanie jest związane ze swobodną konfiguracją dostępnych rozwiązań, jakie oferuje rynek. Składowe urządzenia bazują na zabezpieczeniach antysabotażowych w przypadku próby kradzieży lub zniszczenia mienia. Innowacyjne platformy dodatkowo pozwalają mobilnie kontrolować kilka stref (lub wszystkie) za pomocą urządzeń do zastosować zewnętrznych lub wewnętrznych.  

Przeglądy okresowe SSWIN 

Okresowe przeglądy SSWIN są niezwykle ważne i pozwalają zapobiegać wszelkim usterkom i nieprawidłowościom. Zakres czynności konserwacyjnych zależy od oferty danej firmy, jednakże zazwyczaj obejmuje: 

  • Skontrolowanie zasięgu działania i w razie potrzeby skorygowanie nieprawidłowości, 
  • Wykonanie tzw. testu chłodzenia dla danych czujek,  
  • Oczyszczenie czujek z zabrudzeń, 
  • Sprawdzenie, czy wszystkie przyciski alarmowe działają prawidłowo, 
  • Kontrola, czy w pomieszczeniu nie występują czynniki, które mogą wywoływać fałszywe alarmy, 
  • Sprawdzenie stanu akumulatorów itp. 

Kontrola tego typu jest nieunikniona zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zapewnić prawidłową i niezakłóconą pracę Systemu Sygnalizacja Włamania i Napadu. Zachowanie bezpieczeństwa w wielu miejscach jest nieocenione, dlatego system ten znajduje zastosowanie w gospodarstwach domowych, firmach większych i mniejszych, czy też budynkach użyteczności publicznej.  

Wybierając system przeciwwłamaniowy, warto wziąć pod uwagę renomowanego producenta i doskonałą jakość. To inwestycja na długi czas, która pozwoli nam spać spokojnie każdej nocy. Wykrycie nieprawidłowości zostanie szybko zasygnalizowane, dlatego szybko podejmiemy działania zapobiegające lub pomagające wykryć sprawcę włamania.